Якщо грошей не вистачає, їх треба перерахувати
Якщо грошей не вистачає, їх треба перерахувати
14.12.2020

Якщо грошей не вистачає, їх треба перерахувати.

Колись я почув цю фразу і довгий час намагався зрозуміти її зміст.

Пізніше, коли почав допомагати бізнесменам налагодити роботу їхніх підприємств, раптом, на їх прикладі - зрозумів.

Бракує грошей - давайте порахуємо прибуток по відділу продажів. Давайте порахуємо прибуток за день по кожному продавцеві. Причому, порахуємо з ними разом, щоб вони теж бачили - скільки грошей вони принесли.

Якщо  виконувати це кожен день, то дивним чином прибуток буде збільшуватися.

Разом з бухгалтерією давайте порахуємо наші борги постачальникам. І кредити. І будемо перераховувати щотижня. Дивно, але борги і кредити будуть зменшуватися. Те ж саме робимо з тими боргами, які повинні нам покупці (якщо ці борги є).

Перераховуємо, зідзвонюємося з боржниками, рахуємо з ними. Це дуже допомагає такі борги зменшити.

З виробництвом рахуємо щотижня їх витрати. І рахуємо по кожній статті окремо. Скільки пішло на закупівлю матеріалів, скільки на ремонт верстатів, скільки на електроенергію. Будемо рахувати щотижня, співробітники почнуть придумувати - як їх зменшити.


Досвід роботи з різними компаніями показує, що приказка «Якщо грошей не вистачає - їх треба перерахувати» - добре працює, якщо її виконувати регулярно. 

Недавно добавленные

24.02.2021
На дворі був 1902 рік. Одного разу Теодор Рузвельт, президент США, поїхав з діловим візит до штату Міссісіпі. Після вирішення всіх питань, вирішив він побалувати себе полюванням в місцевих краях. Але, на жаль президента, всі ведмеді в той день як ніби поховалися від нього. Рузвельт вже збирався було покинути полювання ні з чим, але тут втрутилися його помічники. Вони зловили зовсім крихітного ведмедика і прив'язали його до дерева, щоб дати можливість Рузвельту взяти те, за чим він прийшов на полювання.
17.02.2021
Одного разу керівник компанії Mercantile Capital Кріс Херн подорожував із своєю сім’єю на півдні США. Вони зупинились в готелі Ritz-Carlton.
29.01.2021
Лего і втрачена фігурка Семирічний англієць Лука Еппс написав в компанію Лего лист, в якому розповів про свій сумний життєвий досвід: все гроші, отримані на Різдво, він витратив на покупку набору «Ninjago kit of the Ultrasonic Raider».
28.01.2021
Десь восени до нас звернувся один бізнесмен, якому потрібно було написати пару-тройку професійних інструкцій для працівників його заводу. Ми з ним поспілкувались, провели невеличку діагностику, і вирішили почати з менеджерів відділу продажів.
28.01.2021
Кожен з нас у житті зіштовхувався з різними керівниками. Якісь їхні чудові риси ми намагаємося скопіювати, але якісь слабкості і невірні дії потрапляють до нас без нашої на те бажання. Я багато бачив різних керівників на своїх проектах і у цій статті намагався об'єднати їх слабкі риси в список. І ось що вийшло.