Фінансове планування[1]

З фінансами в нашому суспільстві багато пов'язано. Юнаки запрошують дівчат на побачення і їм потрібні гроші на морозиво і кіно. А без грошей їм побачення з дівчатами провести набагато складніше.

Дівчата йдуть на побачення з хлопцями, і їм було б непогано причепуритися, тому що на погано одягнених дівчат менше юнаків звертає увагу.

Діти просять батьків купити нову машинку чи телефон. Дружинам потрібні продукти і сковорідки, чоловікам нові вудила і мотоцикл. Старенькі батьки все частіше хворіють і їм треба допомагати. І спробуй обійтися в нашому суспільстві без грошей!

Грошей навколо нас досить багато. Ми постійно чуємо про те, як хтось величезний купив когось не такого величезного за дикі гроші. Уряд виділив космічну суму на ремонт того і цього. У бюджеті стільки і стільки. Але не у кожного в нашій країні грошей стільки, скільки йому потрібно. Або не стільки, скільки хочеться. Або взагалі ні на що не вистачає. З грошима пов'язано безліч різних прикмет і приказок:

«Не жили заможно, годі й починати»

«Без грошей сон міцніше»

«Гроші не пахнуть»

«Більше грошей - більше клопоту»                         

Давайте розберемося з деякими даними щодо грошей. Є кілька стабільних даних, на які можна завжди спиратися в роботі. Саме слово «стабільний», відповідно до словника, означає - «постійний, не змінний». Відповідно - стабільні дані, це такі дані, які постійні, які не змінюються. Як закон Ньютона - яблуко падає завжди вниз, до землі. І де б ми не знаходилися, на півночі, на півдні, яблука падають завжди на землю.

Те ж саме стосується стабільних даних про фінанси. Є кілька таких стабільних даних, які використовуються в Hubbard Management System. Одне з даних:

1.   Організація буде намагатися витратити більше, ніж вона виробляє.

Що це означає? Повертаємося до заголовку - «Стабільні дані про фінанси». Це означає, що завжди і всюди, в будь-якій точці земної кулі «організація намагатиметься витратити більше, ніж вона виробляє».

Як це виглядає? Ваше підприємство виробило і відвантажило клієнтам за місяць товарів на 100 мільйонів. І, виходячи з стабільних даних, підприємство буде намагатися витратити більше, ніж 100 мільйонів. Як воно (підприємство) буде це робити?

До Вас прийде начальник виробництва зі скаргою, що обладнання вже старе, треба купити нове, начальник транспортного відділу з пропозицією прикупити ще одну машину, комірник, якому треба терміново поміняти стелажі і кару ще одну купити. Закупник принесе рахунків від постачальників на нові замовлення. Прийдуть ваші менеджери з продажу з проханням купити їм нове крісло, машини службові, і взагалі економ-класом літати не круто, а нормальні пацани вже все літають бізнесом.

Потім прийде менеджер по персоналу з проханням дати людям премію, і взагалі зарплати їм підвищити, системний адміністратор буде скаржитися на те, що комп'ютери вже безбожно застаріли і програми треба оновлювати. Так, до речі, ще прийде маркетолог з рахунками на «імідж компанії» (звідки вони беруть це дике словосполучення, яке незрозуміло, що означає, але вимагає таких шалених грошей?).

І якщо все заявки скласти, то, як Ви думаєте - яка там буде сума - менше ста мільйонів або більше?

Ви знаєте правильну відповідь! - завжди наші співробітники будуть хотіти витратити грошей більше, ніж у Вас є. І у Вас завжди є вибір - оплачувати їм їх забаганки повністю, або жорсткою рукою наводити фінансову дисципліну так, щоб в компанії витрати йшли за тими статтями, які приносять нові гроші, а не просто оплачувати все, що просять, вимагають і хочуть Ваші співробітники.

Якщо Вам цікаво, які е ще 18 стабільних даних, тоді залиште свої контактні дані, ми Вам пришлемо міні-книгу "Стабільні дані о фінансах" на Вашу єлектрону адресу. [1] Стаття базується на роботі Л. Рона Хаббарда «Рахунок будівельного фонду» від 18.01.1965. Деякі приклади такої книги взяті з майстер-класу Володимира Юрійовича Сидоренко, президента компанії «Перформія» і наведені тут з його згоди